navigace

Naši lídři

Rozhovor s Pavlem Csonkou

Pavel Csonka:

„Do roka vzniknou v Lounech dvě parkoviště! Za nás mluví práce. Zatímco ODS zrušila špitál, zařízla lékaře, já do města přivedl zubaře“

Pravicové strany v Lounech zrušily špitál a zařízly lékaře. My jako ČSSD oživili alespoň zubaře. To řekl v rozhovoru pro Moje Louny opoziční zastupitel Pavel Csonka (ČSSD). Proč chce zpět svoz odpadu jednou za 14 dní? A na co se mohou občané těšit, zvítězí-li jeho tým?

V současném zastupitelstvu jste v opozici. Vy sám říkáte v "aktivní opozici". Podařilo se vám něco za uplynulé volební jako aktivní opozici ovlivnit? Je něco zásadního, na co můžete být pyšní?

Zachránili jsme Daliborku – nejstarší dům v centru Loun. Právní zástupce města by jej nechal prodat v dražbě, jak uvedl ve vyjádření k žalobě, bez vědomí zastupitelstva za tiché podpory vedení města. Prosazovali jsme navýšení platů zaměstnanců v sociálních službách v přímé péči o 10 procent. Podařilo se díky nám zastřešit některé zastávky MHD. A pyšní jsme i na to, že jsme město učinili transparentnějším. Zprůhlednili jsme a zpřehlednili smlouvy, odborně řečeno jsme se zasadili o pasportizaci smluv. Koalici se do toho příliš nechtělo, ale nakonec se to po dvou letech povedlo. Kdokoli z občanů se tak může díky nám přesvědčit, kolik peněz a komu jde z obecní kasy, kterou každý občan Loun naplňuje tím, že pracuje a odvádí daně. 

Tak se veřejnost mohla mimo jiné dozvědět, že někdejší zastupitel za ODS Josef Klesal si z Loun udělal dojnou krávu. Podle smlouvy, kterou má jeho firma s městem, si pronajímá Barokní špitál včetně minigolfu za zhruba 34 tisíc korun ročně! A takto laciný nájem má po dobu 50 let, byť jsme na jednání zastupitelstva na tento problém upozorňovali. A není jediným protěžovaným podnikatelem. Jako řádný hospodář se město nechová ani v případě pronájmu lounského výstaviště. Je snad nájem 200 -300 tisíc korun ročně pro firmu z Chabařovic s miliónovými zisky z jedné výstavy pro město výhodný, neřekl bych. Tyto příklady nejsou vzorem férového přístupu k podnikatelům a živnostníkům. Bohužel tuto neférovost podporuje současné vedení v čele s panem Šabatou. Pokud by město řídila ČSSD, nájem na výstavišti by byl minimálně vyšší, popřípadě by areál provozovalo Město Louny, protože bychom díky tomu získali peníze na stavbu nových parkovacích míst, po kterých Louňané tolik volají a vedení radnice je asi neslyší. No a abych nezapomněl, tak posledním naším úspěchem bylo pozastavení prodeje pozemku za Lidlem, neboť prodejní cena byla naprosto neadekvátní cenám v čase a místě obvyklé. Toto se skutečně potvrdilo novým znaleckým posudkem, který na místo 890.000,- Kč stanovil cenu na 1.900.000,-Kč. Tedy tomu říkám chovat se jako řádný hospodář!

Byl jste velmi kritický směrem ke starostovi Radovanu Šabatovi v případu tzv. Zrušení on-line vysílání z Městského zastupitelstva. Osobně mi to připadalo tak trošku jako hon na čarodějnice a to nejen od vás. Opravdu t.č. nemocný starosta rozhodl o zrušení vysílání? Nějak se mi to nezdá...

Nemocný, a proto podle zaměstnanců pobíhal na úřadě? Chodil na jednání Rady města i hlasoval, jak je možno zjistit dle zápisů z jednání Rady města. Dokonce jsem s ním na úřadě i osobně mluvil, a tudíž jsem v té době žil v domnění, že starosta je již v práci. Nevím, jak nastavené měl tedy pan starosta vycházky, ale musel je mít nastaveny velmi široce, jak by dosvědčili někteří úředníci, kteří ho viděli. Víte, taky jsem byl v pracovní neschopnosti a netroufl jsem si dobu vycházek porušit. Ptal jsem se na úřadě a bylo mi řečeno, že je to na výslovné přání pana starosty Šabaty. Takže Vaše osobní pocity, že šlo o hon na čarodějnice nepovažuji za adekvátní dané situaci. Pravda je taková, že se pan Šabata po nemoci spíše obával veřejně řídit jednání zastupitelstva.

Co vaše práce Krajského zastupitele? Louňáky by asi nejvíce zajímalo, jak konkrétně z této pozice můžete být městu prospěšný.

Dovolím si vás opravit. Ne že můžu, ale už dokonce jsem jako krajský zastupitel městu prospěšný. Naprostou většinu Louňáků štve, že ODS v Lounech zlikvidovala plnohodnotnou nemocnici, a oni musejí dojíždět do Žatce, Slaného či na Kladno. Pravicové strany ODS, TOP 09 v Lounech pro zdraví občanů neudělaly ale lautr nic. Naopak. Zrušily špitál, zařízly lékaře. My jako ČSSD oživili alespoň zubaře. Byl jsem to totiž já, Pavel Csonka, kdo na kraji pro Louny nastartoval dlouhá jednání a získal podporu celého zastupitelstva pro prostory, v němž vzniká zubní klinika – „Vaše zubní centrum“. Mým přáním je, aby odborných lékařů se svou praxí bylo v Lounech víc. Pro teď jsem ale rád, že se nám povedlo získat tuto společnost pro Louňáky. Jako problém vidím, že současná koalice nehodlá s opozicí spolupracovat až na některé výjimky, přesahující rámec volebního období či ,když jim „ teče do bot“. Prostě komunikace je neprosto mizerná, dokonce jsem slyšel od některých koaličních zastupitelů, že by se s námi (opozičními zastupiteli) neměli vůbec bavit, což mně osobně připadá naprosto nesmyslné, když společně máme pracovat pro občany našeho města.

Je něco co stávající koalici, která má většinu a své lidi v Městské radě máte opravdu za zlé?

Nelíbí se nám neférové podmínky pro živnostníky a podnikatele, pro schopné Louňáky, kteří by se rádi živili tím, co umí, ale nejsou vyvolenými. Obecně se nám nelíbí způsob jednání zastupitelstva, kdy koalice jen s velkou nechutí podpoří zlomek našich návrhů pro zlepšení života v Lounech jen proto, že jsme opozice. Vždyť i zveřejnění smluv neustále prodlužovali až na dva roky. Za velký problém hraničící s trestní odpovědností považujeme zejména prošustrované peníze, které byly vyplaceny bývalé ředitelce mateřinky paní Hajmové, a to ve formě finanční odměny namísto dohody o narovnání. Minimálně muselo město navíc zaplatit odvody na sociální a zdravotní pojištění. Pro náš návrh, který podpořila celá opozice o tom, aby škodu viníci uhradili, nikdo z koalice nehlasoval, i když z koaličních kuloárů mi bylo řečeno, že  sice máme pravdu, ale nikdy to neprohlasujeme. Za zlé také považuji, že město nevyužívá plně všech dotačních titulů, jako např. poslední dotace z MPSV s 5 % spoluúčastí v minimální hodnotě 1 milion korun město Louny také nevyužilo.

Co váš nový program? Většinou, v obecně rovině, jsou to "jen řeči". Vypíchněte prosím několik, konkrétních a konkrétně měřitelných cílů, které hodláte realizovat.

Pokud jste v koalici a město vedete, pak ten program prosazujete. My jsme ovšem v opozici, tudíž logicky máme omezené možnosti. A je tedy obrovským úspěchem, že se nám jako ČSSD v Lounech podařilo prosadit něco z programu. Jestliže nám ale voliči dají zelenou a budou chtít, abychom město spravovali my, okamžitě začneme s budováním nových parkovacích míst. Protože to je pro Louňáky velký problém. Je čím dál víc aut a nová parkoviště současné vedení reprezentované panem Šabatou nestaví. A to dokonce přesto, že jsme na jednání zastupitelstva navrhli vytipované plochy, kde a jak parkovací místa budovat. Takže jasně měřitelný cíl? Pokud voliči zvolí v Lounech do vedení radnice ČSSD, do roka vzniknou dvě nová parkoviště. Pokusíme se přivést alespoň dalšího odborného lékaře se specializací urologie a opthalmologie. A budeme se chovat jako řádný hospodář tak, aby bylo na opravy silnic, chodníků, parkovišť či hřišť a to tím, že zvýšíme pořadateli výstav na lounském výstavišti pronájem, nebo jej budeme provozovat samy. A obecně nastavíme férové podmínky pro živnostníky a podnikatele. A pokud se nám podaří zvýšit příjmy do obecní kasy, pak to určitě pocítí i všichni Louňané. Jak? Kupříkladu jim ušetříme peníze za svoz komunálního odpadu. Prostě to zaplatí obec. Bez výjimky a zvýhodnění jedné skupiny nad druhou. Ovšem jak říkám, musí se nám povést příjmy do obecní pokladny zvýšit.  V každém případě však vrátíme zpět možnost svozu komunálního odpadu 1x za 14 dnů, kdy toto zrušení naštvalo seniory, kteří poctivě třídili odpad, a nyní tuto motivaci ztratili. A velkým cílem je posílení Městské policie a spolupráce s Policií ČR k eliminaci protiprávních jednání zejména v oblastech jako je Tyršák a podobně. Nesmím zapomenout ani na studii protipovodňových opatření pro Louny, abychom co nejevíce pomohli našim zahrádkářům. Ale zásadním momentem je, aby lidé volili ČSSD jako kompletní kandidátku.

Na vaše mítinku (restaurace Na Letňáku) byly na fotografiích z vašeho FB profilu vidět známé tváře. Kdo kromě vás bude vaším volebním tahounem?

Kandidátku připravoval výbor místní organizace a po konzultacích se členy místní organizace předložil ke schválení jako celek. Snažili jsme se postavit kandidátku jen a jen z kvalitních lidí, kdy každý vzhledem ke své profesi či odbornosti má co nabídnout našim občanům. Tedy i kandidát na 10, 15,20 či 29 místě má skutečně co nabídnout. Je pravdou, že na 20. místě máme opět Vláďu Emingra – pediatra, který byl skokanem posledních voleb. O mandát zastupitele se však uchází i kandidáti z oblasti školství, sportu, kultury, sociální péče, bezpečnosti, energetiky a ekonomie.

Otázka na závěr, pro všechny stejná: S kým byste ŠLI (nikoliv nešli) do případné povolební koalice?

Vím, že to je otřepaná fráze a lidi ji neradi slyší. Ale nejdřív musí voliči rozdat karty, aby hráči věděli, s čím hrají. Když tohle nevíme, je to o spekulacích. Nevylučuji spolupráci s nikým. Hodně záleží na lidech, kteří získají mandát zastupitele, s kterými se dá poctivě pracovat a ne zametat průšvihy pod stůl, jako bylo dosud zvykem. Důležitý bude moment, na čem se s partnery shodneme. Čím víc shod, tím vyšší pravděpodobnost spolupráce.

Síla, která Louny rozhýbá. Jsme silný tým osobnosti ze všech oblastí.

Foceno pro kampaň 2018. Foto: Kristýna Junková

Oslava jara v Děčíně

Jarda Foldyna, Ing. Vojtěch Václav Pour a Bc. Andrea Vlčková a spoustu kamarádů a přátel. 

                                  

Pěkný koncert Petra Koláře za hojné účasti občanů a vše pod heslem: KONEC LEVNÉ PRÁCE!
   

Nominace ČSSD do Poslanecké sněmovny za Okres Louny

Okresní konference ČSSD Louny nominovala na krajskou kandidátní listinu pro volby do Poslanecké sněmovny PČR členy ČSSD z okresu Louny v následujícím pořadí:

1. Ing. Vojtěch Václav Pour (nominace na lídra z MO Ročov, Louny, Podbořany, Postoloprty, Lipno, Hříškov a Pnětluky)

2. Bc. Andrea Vlčková (nominace z MO Louny a Hříškov)

3. Bc. Pavel Csonka (nominace z MO Louny)

4. Ing. Karel Honzl (nominace z MO Podbořany)

5. Mgr. Zdeňka Štorková (nominace z MO Podbořany)

Číst dál...

Prezident a náš národní zájem

Už mnohokrát byly na nejrůznějších fórech vedeny diskuze o národních zájmech České republiky. Často bylo opakováno, že by se měly politické strany shodnout na jejich definici, měl by být konsensus mezi vládou a Hradem, popř. že ten či onen politik jedná v rozporu s našimi národními zájmy nebo naopak, že je skvěle obhajuje.

 

Upřímně řečeno, ono je dost těžké definovat národní zájmy země nebo národa, když jeho zhruba stoletá novodobá „samostatná“ historie je celá plná „odezdikezdismů“. Například členství ve Varšavské smlouvě je bez mrknutí oka vystřídáno členstvím v NATO. Je možno říci, že ani dvě po sobě jdoucí generace nežily své životy bez nějakého kotrmelce, který rozmetal jednu vládnoucí skupinu a nahradil ji zcela jinou, novou.

 

Na takovou změnu by leckdy nestačil reagovat ani příslovečný „lstivý Afgánec“. A možná právě v tom tkví naše neschopnost dohodnout se na vrcholné úrovni na tom, jaké jsou národní zájmy České republiky, které budou odrážet většinové mínění společnosti, ale i vládnoucích či zatím nevládnoucích stran. Pokusím se navrhnout východisko, jak by české národní zájmy mohly být implikovány do občanských i politických struktur.

Číst dál...

Elity nás nezachrání

Václav Bělohradský, jinak kandidát do Senátu PČR za ČSSD na Praze 6, napsal rozsáhlý článek „Nic než Západ“, uveřejněný na Novinkách.cz. Nechci sklouznout do typicky české roviny a na místo obsahu článku začít dehonestovat autora. Nicméně musím se zamyslet nad obsahem, který se úplně neslučuje s tím, co by měla ČSSD hájit.

 

Přesto alespoň jednu stručnou poznámku k panu Bělohradskému. Myslím si totiž, že obsah jeho článku přesně odpovídá vlastní podstatě pana profesora jako osoby, která musí být za každou cenu kontroverzní, nekonformní a filosoficko-manipulativní.

 

Mám-li shrnout podstatu článku, tak střední Evropa není Západem, nesdílí jeho humanistické myšlenky a „hodnoty“. Ve stření Evropě sídlí démoni nacionalismu, šovinismu, národní státy nejsou nic, nadnárodní útvary sdílející společné hodnoty jsou vše. Imigrační krize je příležitostí, jak v praxi realizovat humánní podstatu Západu. Sice uvádí ještě mnoho dalších myšlenek, půlmyšlenek a čtvrtmyšlenek, ale již dosti o tom. Nechci se kriticky zabývat vším, co Václav Bělohradský semlel na jednom mlýnku. Považuji ale za potřebné, zejména s ohledem na jeho povolání filosofa, alespoň něco uvést na pravou míru.

Číst dál...

Ústecký kraj a nová koalice

Ústecký kraj má dohodu o nové koalici. Budou ji tvořit tři strany. Komunisté a sociální demokraté, kteří minulé volební období úspěšně spolupracovali a zástupci ze spojené kandidátky Strany práv občanů a Strany přímé demokracie. Vítězné hnutí ANO 2011 zůstává v opozici. Tento výsledek povolebního vyjednávání označil šéf ANO za „neskutečnou prasárnu“. Podívejme se, kdo se ve skutečnosti jako „hladové prase“ choval.

Hnutí ANO krátce po volbách oslovilo KSČM s úmyslem, že by s ní rádo uzavřelo dvoučlennou koalici. Komunistům tato nabídka nebyla úplně proti mysli a slíbili, že o ní budou vážně přemýšlet. Za pár hodin na to, ovšem ANO oslovilo sociální demokracii s úplně stejnou nabídkou a chtělo komunisty nechat mimo. ČSSD reagovala tak, že upřednostňuje trojkoalici ve složení ANO, KSČM a ČSSD. Krátce potom vydala ústecká sociální demokracie prohlášení, že nepůjde do žádné koalice bez KSČM, protože je pro ni čitelným a transparentním partnerem. V uplynulém volebním období tyto dvě strany bez jakýchkoliv problémů a skandálů v Ústeckém kraji vládly. Odpověď na nabídku trojkoalice už od ANO nikdy ČSSD nedostala. ANO ovšem mezitím začalo oslovovat též ODS a SPD-SPO a dále zvyšovalo nabídku pro KSČM. Všem říkalo, že to s komunisty myslí vážně, a že s těmi druhými nechce mít nic společného. Úplně zapomnělo na to, že i zbývající subjekty mezi sebou komunikují a vzájemně si říkají, s čím za nimi ANO přišlo. ANO se tímto svým postupem stalo naprosto nevěrohodným potencionálním partnerem a dostalo se mimo hru doslova a do písmene samo.

Děsivé na tom je, že každý s kým ANO v daný okamžik jednalo, byl dobrý, poctivý a schopný (s nikým jiným by přece ANO do koalice nešlo). Všichni ostatní byli v té chvíli lháři z tradičních politických stran, co mohou za všechny špatnosti světa a pochopitelně „všetci kradnů“.

Číst dál...

Video ČSSD - Stát není firma

Vážení přátelé,

dnes v 10.00  bude v rámci druhé vlny kampaně ČSSD "Stát není firma. Je to

společenství lidí" zveřejněno speciální video, které pozitivní a přístupnou

formou představuje pohled ČSSD na roli státu a zároveň prezentuje úspěchy a

splněné programové závazky, kterých jsme dosáhli.

 

Odkaz na video, který bude veřejný dnes od 10:00 je:

https://www.youtube.com/watch?v=MajXWUyRDaI

Stanovisko OVV ČSSD Louny k článku MF DNES ze dne 5.12.2015 "Lounskou ČSSD ovládl vlivný advokát a nabírá kriminálníky, píší straníci "

Okresní výkonný výbor ČSSD Louny na svém jednání dne 8.12.2015 zaujal, po projednání, k článku MF DNES následující stanovisko :

1. OVV ČSSD konstatuje , že v posledních několika letech, konkrétně od odchodu většiny z více než dvěstěčlenné organizace ČSSD  Libčeves, v čele s dvakrát soudně trestaným Karlem Vrbou pro násilnou trestnou činnost, za Jiřím Paroubkem a Petrem Bendou do „LEV 21“, je veden uvnitř okresní organizace ČSSD zápas o její charakter. Jde především o opakované snahy skupiny Karla Vrby o návrat do ČSSD. S touto skupinou se spojili naši bývalí členové žatecké organizace Jana Nováková a Miroslav Šramota. Přesně ve stylu praktik Karla Vrby, lži, pomluvy, křivé obviňování  řady členů krajské organizace, podvody s přijímáním členů, podvody se zápisy z členských schůzí, tzv. velrybařením – tj. nabíráním velkého množství členů v krátké době dosáhly stavu, kdy se členská schůze MO Žatec bezmála rok nebyla schopna sejít. Pro tyto své praktiky byli Nováková a Šramota vyloučeni okresní konferencí z ČSSD.

2.  OVV ČSSD dále konstatuje, že  především MO ČSSD Louny a zejména JUDr. Jan Růžek osobně, se zasadili i proti vůli předsedy strany, aby Mgr. Marie Benešová byla nominována z prvního místa za okres Louny do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.  Byli to právě  někteří členové MO ČSSD Žatec, kteří proti této nominaci aktivně vystupovali. Přesto Marie Benešová nikdy nejevila zájem o dění v okresní organizaci, zejména o dění v MO Louny. S výjimkou jednoho případu se nezúčastňovala jednání OVV ČSSD. Marie Benešová se dozvěděla, že JUDr. Jan Růžek po volbách do Senátu, při rozhovoru s tehdejším ministrem školství  mu sdělil, že pokud se okresní organizaci ČSSD v Lounech nepodaří vyprodukovat vlastního kvalitního kandidáta do voleb do Poslanecké sněmovny, není vyloučeno, že mu kandidaturu nabídne. Od toho okamžiku spustila Marie Benešová, s odůvodněním, že je to její mandát, nepřátelskou a pomlouvačnou kampaň proti JUDr. Růžkovi. Otevřeně se postavila na stranu Novákové a Šramoty a činila řadu konkrétních vyloženě nepřátelských kroků proti MO Louny a JUDr. Růžkovi.

3. OVV ČSSD konstatuje, že Mgr. Marie Benešová svým vyjádřením pro MF DNES poškozuje zájmy ČSSD  před volbami do krajských zastupitelstev a vyzývá ji, aby okamžitě ukončila štvavou a nepřátelskou kampaň proti MO ČSSD Louny a JUDr. Růžkovi. Protože Marie Benešová není členkou ČSSD, nezbývá Okresnímu výkonnému výboru než spokojit se s touto výzvou. Okresní výkonný výbor zdůrazňuje, že nominace kandidátů pro volby do Poslanecké sněmovny je výlučně věcí okresní organizace a žádný současný poslanec, ani Marie Benešová, nemá svůj mandát na doživotí.

4. Okresní výkonný výbor se seznámil s dokumenty, které mu předložil JUDr. Jan Růžek a konstatuje na základě vyjádření JUDr. Jana Růžka podloženého příslušnými písemnými doklady, že článek MF DNES je z části lživý, z části tendenční a jako celek nepravdivě líčí poměry uvnitř MO ČSSD Louny. Ve vztahu k členovi Zdeňku Střeštíkovi pak konstatuje, že se jedná o řadového člena, který si odpykal svůj trest, v průběhu podmíněného propuštění se osvědčil, poctivě a řádně se živí a neexistuje jediný důvod, proč by mu neměla být dána druhá šance na plné zařazení do společnosti.  Pro zdůraznění rozdílu OVV  připomíná, že v minulosti byl např. právě Karel Vrba opakovaně vyzýván, aby doložil ČSSD původ svých nemalých příjmů, aby doložil, že se poctivě živí, avšak ten toto nikdy neučinil.   

Okresní výkonný výbor k tomuto svému stanovisku připojuje  osobní stanovisko JUDr. Jana Růžka v němž vysvětluje věci mající osobní charakter.

V Lounech, dne   8.12.2015 

                                                                                Ing. Martin Hanták

                                                                                  předseda OVV

Myslíme na budoucnost - ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Chceme kvalitní rozvoj a údržbu zeleně ve městě a oddechových místech. Zefektivnění odpadového hospodářství, kolem kterého je dost emocí, neboť ne všem vyhovuje zvolený způsob platby za odvoz odpadu. I v této oblasti je možný rozvoj podnikání a nárůst pracovních míst.

1.Zvýšení podílu tříděného sběru komunálního odpadu    a následné snížení platby za odvoz odpadů od občanů města. 

2.Zvážení možnosti zřízení městského zemědělského statku

3.Příspěvek  1000 Kč – na kompostér - zkušenosti jsou, až třetina odpadu se dá kompostovat, klesnou náklady za odpady

4.Zkvalitnění  údržby lounských hřbitovů.

5.Zvýšení počtu oddechových míst na území města. 

6.Využití dlouhodobě nezaměstnaných při udržování pořádku a čistoty veřejných prostranství.

7.Podpora osvětové činnosti nejen ve školách týkající se životního prostředí a třídění odpadů.

8.Maximální využití grantů na zkvalitnění životního prostředí občanů

STOP POULIČNÍ KRIMINALITĚ!

Pavel Csonka -  Lídr ČSSD Louny - kandidát na starostu

bývalý policista-vyšetřovatel

(zastupitel města Loun a Ústeckého kraje)

BEZPEČNOST

Chceme  zvýšení pocitu bezpečí pro všechny občany města. Změníme priority v řízení a činnosti Městské policie Louny v souladu se zákonem. Zaměříme se na problémové lokality,

 1. Zajištění úzké spolupráce vedení města, Městské policie, Policie ČR, Úřadu práce
 2. Dobře fungující pracovní skupinu prevence kriminality
 3. Získávání dotací od MVČR na programy prevence kriminality,  zavedení asistentů prevence kriminality
 4. Rozšíření  městského kamerového systému , zejména v problémových lokalitách
 5. Zvážení veřejnoprávních smluv s přilehlými obcemi na zajištění veřejného pořádku 
 6. Navýšení počtu strážníků
 7. Regulace a kontrola hazardu
 8. Protidrogová prevence
 9. Zapojit se do bezpečnostních pracovních skupin při Ústeckém kraji a podílet se na řešení s problémy nepřizpůsobivých občanů.

Nabízíme to nejcennější - práci pro druhé

Sociální služby

Chceme poskytovat kvalitní pobytové sociální služby a  maximálně podporovat naše poskytovatele sociálních služeb .

 1. Zvýšení kvality poskytovaných služeb v pobytových zařízeních
 2. Navýšení poměru počtu zaměstnanců /  klient
 3. Navýšení mzdových limitů ( z uspořených provozních nákladů)
 4. Revitalizace vnitřních prostor pobytových zařízení
 5. Podpora poskytovatelům sociálních služeb, zejména se zaměřením na osoby se zdrav. Postižením a seniory

Naši kandidáti

ZDRAVOTNICTVÍ je pro nás prioritou

Město Louny se bohužel stalo obětí špatné dostupnosti v poskytování zdravotních služeb a to zejména uzavřením zdravotnického zařízení v podobě lounské nemocnice   se všemi základními primariáty. Vyvineme maximální úsilí pro odborné složení komise  pro zdravotnictví.

 1. Naším cílem je zajištění, aby na poliklinice byli zástupci všech odborností včetně očního, ORL a kožního lékařství
 2. Zajištění a vytvoření maximální spolupráce města s poskytovateli zdravotních služeb motivovat lékaře a podpořit jejich iniciativy pro zlepšení dostupnosti péče
 3. Zajištění  subjektu,  který by dokázal manažersky realizovat projekty nad rámec jedné ordinace (oboru)
 4. Rozšíření  činnosti pohotovosti 
 5. Zasadíme se o zřízení městských jeslí.. 

 Naší kandidáti

Je pro nás důležitá DOPRAVNÍ OBSLUŽNOST

Vzhledem k nezaměstnanosti, špatné dostupnosti poskytování zdravotní péče je třeba zkvalitnit dopravní obslužnost ve městě, ale i v regionu. 

 1. Zkvalitnění provázanosti MHD s dalšími spoji
 2. Zprovoznění  autobusové linky Louny – Ústí nad Labem
 3. Navýšení počtu parkovacích míst
 4. Zastřešení autobusových zastávek
 5. Aktivity k dokončení R7
 6. Zkvalitnění informovanosti občanů o blokových čištěních ve městě
 7. Zjednodušení dopravního značení v rámci platných právních předpisů

Náš kandidát - Ing. Přemysl Čermák (průmyslový manažer)

ZAMĚSTNANOST

Louny jsou jedním z měst Ústeckého kraje, kde je vysoká míra nezaměstnanosti  a proto se zaměříme na maximální spolupráci s příslušnými institucemi a podniky . Důležitým prvkem je řádné využívání a rozšiřování  majetku města, se kterým lze podnikat

 1. Úzká spolupráce  MÚ s ÚP a  hospodářskou komorou (zřízení poradního orgánu)
 2. Zaměstnávání absolventů středních škol
 3. Vytvoření pracovních míst v majetku města jako např. jesle, domov pro seniory, městský statek, školky, vlastní správa výstaviště, správa  osvětlení,  cestovní ruch 
 4. Činit veškeré kroky k otevření průmyslové zóny  v Lounech

Naše kandidátka Bc. Andrea Vlčková

(odborná asistentka poslankyně Mgr. Marie Benešové)

 

Kam chceme investovat!

FINANCE, INVESTICE

V současné době díky rozpočtovému určení daní dostává město Louny oproti minulým letům vyšší příjmy od státu. Zaměříme se na příjmovou stránku od daňových rezidentů z řad právnických i fyzických osob. Chceme maximálně využít veškeré dotace. Zrevidujeme všechny dosud uzavřené smluvní vztahy a budeme sami hospodařit s majetkem města. 

 1. Zvýšení počtu daňových rezidentů  
 2. Vyrovnané hospodaření 
 3. Výhodné nákupy energií 
 4. Maximální využívání dotačních programů 
 5. Investice do výstavby nových parkovacích míst 
 6. Investice do cestovního ruchu 
 7. Investice do vzdělání, výchovy a sportu 
 8. Investice do udržování vlastního majetku 
 9. Investice do předškolních zařízení 
 10. Budeme poskytovat sociální a prospěchová stipendia
 11. Zřídíme pozici městského energetika - snížíme energetické náklady všech budov

Naše kandidátka - Ing. Jana Nováková – Ekonomka

CO chceme prosazovat v Lounech!

 

VÝCHOVA, VZDĚLÁVÁNÍ,  SPORT

Tato oblast si zasluhuje maximální pozornost z hlediska budoucnosti našich mladých občanů.

 1.  Zajištění dostatečného počtu míst v mateřských školách v nejbližší době
 2.  Důsledné monitorování celé oblasti školství
 3.  Jasné stanovení kritérií kvality škol i práce ředitelů
 4.  Důraz na kvalitu škol i vzhledem k jejich zaměření
 5.  Sledování kvality a vývoje školských zařízení ve spolupráci s rodiči
 6.  Prohloubení a zlepšení spolupráce MÚ, komise RM s jednotlivými školskými zařízeními formou častější a lepší komunikace oddělení školství s vedením jednotlivých školských zařízení a radami škol
 7. Důraz na kázeň ve školách a plnění povinností dětí i rodičů ve spolupráci se sociální péčí
 8. Pravidelná hodnocení reprezentace škol i města
 9. Maximální podpora školských zařízení v technické a materiální oblasti
 10. Zkvalitnění prezentace jednotlivých školských zařízení 
 11. Zvýšení možností výběru mimoškolních aktivit pro děti školního i předškolního věku (např. větší nabídka kroužků)
 12. Lepší ohodnocení lidí, kteří pracují s dětmi ve volném čase
 13. Podpora žáků při získávání různých certifikátů (např. jazykových)
 14. 2.000,- Kč balíček pro prvňáčky  lounských škol
 15. Podpora při studiu kvalifikačních tříd trenérů, kteří budou následně pracovat s dětmi
 16. Podpora jazykových, sportovních aj. soustředění nebo táborů pro děti
 17. Maximální podpora školního i mimoškolního sportu v Lounech
 18. Zbudování  „workoutového“ hřiště

 Naši kandidáti:

                                           

 

Mgr. Milan Čermák                                                          Mgr. Olga Krátká (Ředitelka MŠ Louny)

Pedagog (Bývalý ředitel ZŠ Prokopa Holého Louny)   

 

„ÚVV ČSSD schválil vnitrostranické referendum, hlasovat se bude v červenci“

15.06.2014 Členové nejvyššího orgánu ČSSD zasedajícího mezi sjezdy jednoznačně podpořili návrh vyhlásit v českém politickém kontextu zcela unikátní vnitrostranické korespondenční referendum. Všichni členové strany, kterých je 23 tisíc, tak budou již na přelomu července a srpna rozhodovat o třech klíčových otázkách k fungování strany. ÚVV se zabýval mimo jiné také přípravami 38. sjezdu strany na příští rok.

"Jsem nesmírně rád, že sociální demokracie přešla od slov k činům. Zapracování výsledků březnové debaty o reformě ČSSD do konkrétní podoby otázek pro referendum, stejně jako schválení referenda samotného, ukázalo na vůli členské základny po změně. Pevně věřím, že možnosti rozhodovat o budoucnosti strany v referendu využijí pokud možno všichni sociální demokraté," podotkl po skončení zasedání ÚVV předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Vedení strany, jehož silnou pozici dnešní zasedání ÚVV jednoznačně potvrdilo, si od referenda slibuje, samozřejmě kromě odpovědi členů na tři položené otázky ohledně vnitřního fungování strany (rozhodování všech členů o podobě kandidátek, zastoupení žen a omezení kumulace placených funkcí), také oživení stranického života. Sociální demokracie chce v této souvislosti především zlepšovat využití vlastního odborného zázemí i komunikaci s širokou veřejností. Dlouhodobým cílem je získat pro sociální demokracii nové členy a sympatizanty.

Referendum proběhne korespondenční metodou. Ta se ukázala z hlediska logistické a ekonomické náročnosti jako nejefektivnější. Pro inspiraci přitom strana nemusela chodit daleko, neboť korespondenční referendum již dříve vyzkoušela německá SPD, když jako celek schvalovala koaliční smlouvu. Účast 77,86 % jasně ukázala zájem německých sociálních demokratů o demokratické rozhodovací principy.

Pokud jde konkrétněji o způsob hlasování, každý člen ČSSD dostane poštou na určenou adresu dopis se čtyřmi dokumenty (hlasovací lístek, verifikační lístek, oranžová úřední obálka a modrá odpovědní obálka). Postup korespondenčního hlasování je pak následující:

Člen či členka ČSSD odpoví křížkem „ANO“ či „NE“ na tři otázky referenda uvedené na hlasovacím lístku a poté vyplní verifikační lístek s čestným prohlášením, které slouží k zároveň k potvrzení totožnosti. Hlasovací lístek pak vloží do oranžové úřední obálky, kterou zalepí. Tu potom spolu s verifikačním lístkem umístí do modré odpovědní obálky, kterou vloží k odeslání do kterékoliv poštovní schránky České pošty. Sčítání hlasů bude v Lidovém domě zahájeno 4. srpna.

Kromě aktuálních témat tuzemské a zahraniční politiky (např. komunální volby, vztahy ČR s Čínou a krize na Ukrajině) se Ústřední výkonný výbor zabýval svoláním 38. celostranického sjezdu. Vzhledem k prohloubení demokratizačních procesů ve straně se oproti předcházejícímu roku zvýší počet delegátů, volených na okresních konferencích. Nově do Kongresového centra v Praze přijede v polovině března příštího roku celkem téměř 800 delegátů s hlasovacím právem, loni v Ostravě jednalo zhruba o 150 delegátů méně.

 

 

 

Obvodní konference ČSSD v Rakovníku

Vážené přítelkyně/přátelé,

22.března 2014 se uskutečnila Obvodní konference ČSSD senátního obvodu č.6 okresu Louny, Rakovník a Kladno.

Hlavním bodem jednání byla volba kandidáta pro volby do Senátu PČR. S radostí Vám můžeme oznámit, že na zasedání byl drtivou většinou za obvod Louny zvolen současný senátor a ministr školství a tělovýchovy pan PhDr. Marcel CHládek, MBA.

Číst dál...

REPREZENTAČNÍ PLES RŮŽÍ

Vážení přátelé, 
dne 14.3. se uskutečnil již tradiční REPREZENTAČNÍ PLES RŮŽÍ, které ho se účastnili i významní hosté jako například pan ministr školství a tělovýchovy PhDr. Marcel Chládek, MBA a pan Alois Malý (předseda KR seniorů) s manželkou. Více jak stovce návštěvníků bychom chtěli tímto poděkovat za účast a doufáme, že se uvidíme na příštím ročníku.

Pavel Csonka

Předseda MO ČSSD Louny